Czy możesz pomóc agencji SEO w pozycjonowaniu?

Wielokrotnie pojawiały się pytania od klientów, którzy wyrażali chęć pomocy w procesie pozycjonowania: Czy mogę Wam jakoś pomóc? Nie należy się dziwić, że niektórzy są zainteresowani całym procesem i chcieliby wspomóc specjalistów. SEO jest procesem, w którym najlepsze efekty pojawiają się dzięki współpracy ekspertów oraz usługobiorców, więc istnieje wiele aspektów, w których zaangażowanie klienta jest wręcz zalecane. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne.

Optymalizacja jako podstawa sukcesu

Bez audytu SEO nie można zacząć właściwego pozycjonowania, dlatego też chcąc osiągnąć zamierzone wyniki, sugerujemy poprawy, które muszą zostać wdrożone na stronie. Jednak zdarza się tak, że pomimo naszych próśb, klient albo zapomina dodać to, o co prosimy, albo nie zgadza się na jakiekolwiek poprawki. Bywa również i tak, że coś zostaje przykładowo usunięte, albo wdrożone niepoprawnie. Dlatego zawsze uczulamy klientów na to, żeby byli z nami w stałym kontakcie, żebyśmy mogli pomóc, ewentualnie rozwiać problemy i wspólnie przeprowadzić optymalizację. Warto pamiętać, że jeśli zatrudniasz specjalistę, ale nie zamierzasz stosowań się do jego wskazówek, a nawet próbujesz wymusić na nim swoje własne wizje, będzie to jedynie stratą czasu, zarówno dla Ciebie, jak i dla pozycjonera. Rzeczywiście, niektóre elementy wymagają wiedzy programistycznej, ale są również proste operacje, które może zrobić każdy, jak chociażby poprawa nagłówków, tytułów, czy też meta description.

Co z contentem?

Na każdym kroku słyszy się, że content marketing jest jednym z najważniejszych elementów, które muszą znaleźć się na stronie, czyli dobre, angażujące treści, których zadaniem jest przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta. Dlatego też należy zadbać o teksty, więc zarówno opisy produktów oraz kategorii, blog a także strona główna powinny zachęcić do pozostania na stronie i skorzystania z oferty. Jeżeli czujesz się na siłach, żeby napisać tego typu artykuły, spróbuj. Możesz zapytać o wytyczne, w postaci najważniejszych fraz. Jeśli jednak nie chcesz się za to zabierać samodzielnie, warto jest to zlecić copywriterowi, który będzie doskonale wiedział, jak napisać tego typu tekst. Wiele agencji posiada osoby, które zajmują się content marketingiem, więc warto zapytać się o tego typu kwestię.

Ważnym czynnikiem jest również oprawa graficzna. W końcu nie chcemy odstraszyć klienta, więc nie możemy wrzucić paskudnych grafik, które wręcz zniechęcają. Obecnie każdy posiada telefon z aparatami w dobrej rozdzielczości, dlatego warto porobić kilka zdjęć i zająć się ich edycją. Jeśli nie czujemy w sobie na tyle pewności, żeby zająć się fotografowaniem, zawsze możemy znaleźć mnóstwo płatnych, jak i również bezpłatnych zdjęć i grafik, które możemy wykorzystać na stronie.

Kolejną wskazówką jest user-generated content. Obecnie Google bardzo faworyzuje komentarze, które pokazują, że użytkownik jest zainteresowany danym tematem. Dlatego też warto zadbać o to, żeby na blogu znalazła się sekcja komentarzy. Regularnie sprawdzaj, czy nie pojawiły się komentarze i regularnie udzielaj na nie odpowiedzi. W generowaniu ruchu na stronie może pomóc również aktywne prowadzenie swoich profili na social mediach, zachęcających do odwiedzania naszej strony.

pozycjonowanie pomoc

Budowanie bazy linków

Wydawać by się mogło, że linkbuilding to coś, czym muszą zająć się profesjonaliści, ponieważ wymaga to ogromnej wiedzy i specjalistycznych programów. Jednak nie do końca to tak wygląda. Jeśli dobrze znasz swoją branżę i wiesz, że możesz poprosić kilka portali o umieszczenie linku do Twojej strony, zrób to. Ten proces wymaga kreatywności i nieco czasu. Możesz poprosić o wpisy gościnne, czyli znajdź blog, który jest w bliskiej Ci tematyce i zapytaj, czy właściciel nie chce nawiązać współpracy. Nie dość, że pojawi się Twój artykuł, dzięki któremu więcej użytkowników będzie mogło zapoznać się z Twoją ofertą, to jeszcze będzie tam umieszczony link odsyłający do Twojej strony. Kolejną opcją jest wywiad. Z pewnością jest kilka portali, które będą chętne na zrobienie wywiadu, szczególnie jeśli zajmujesz się czymś wyjątkowo ciekawym.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na to, żeby nieco wspomóc SEO, jednak do tego rzeczywiście potrzeba chęci i czasu. Warto porozmawiać ze swoim pozycjonerem, a dzięki wymianie informacji można znaleźć, nowe, ciekawe rozwiązania, które pomogą zbudować widoczność Twojej strony.

Artykuł Czy możesz pomóc agencji SEO w pozycjonowaniu? pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , | Leave a comment

Springtime Crafting: Candy Flower Bouquets and Butterflies

Candy Flower Bouquets and Butterflies
Candy Flower Bouquets and Butterflies
This post is in partnership with YumEarth

Spring is here! Those of you who have been reading here for a while know that I feel immense joy when springtime finally arrives. After months of feeling all sorts of blah, I have a renewed sense of motivation and just want to celebrate. This is why I decided that it was absolutely crucial for my little ones and I to make some fun spring-themed crafts, ASAP. (Priorities, people!) My daughter suggested we find a way to incorporate our favorite treat, YumEarth organic and allergy friendly candy, and I was 100% in. 
After some playing around, we came up with some super cute potted candy flower bouquets made with YumEarth Organic Lollipops (Vitamin C, at that!) and butterflies made with YumEarth Organic Giggles and YumEarth Gummy Bears. They’re fun to make, and even more fun to eat! We plan to make a bunch of these for Easter gifts, teacher gifts, and just happy spring gifts for friends. Scroll down to see how to make them yourself. (Pssst! Speaking of YumEarth, they are hooking you up with an exclusive code for 15% off on YumEarth.com. Just use SWEETS15 from now until 4/30/21. They also always offer free shipping on all orders over $ 40. You can’t get much sweeter than that!)
Candy Flower Bouquets and Butterflies
DYE-FREE LOLLIPOP FLOWER BOUQUETS
(makes one bouquet)

Supplies
12-15 YumEarth Organic Lollipops (We love the ones with Vitamin C!)
Small flower pot
Green tissue paper (enough to cut 12 to 15 3-inch circles)
Foam ball that fits in flower pot
Hot glue gun
Spring Colored Ribbon 
Directions
1. Cut enough circles (about 3 inch diameter) from the tissue paper for each organic lollipop to have one. (They don’t have to be perfect!)
2. Glue the foam ball into the flower pot with the hot glue gun. 
3. One by one, push each YumEarth Organic Lollipop through a tissue circle, then stick into the foam ball until full.
4. Cut a piece of ribbon long enough to tie around the pot. Glue in place.
5. Finish by tying a bow.
6. Don’t forget to same a yummy organic lollipop for the kids!
Candy Flower Bouquets and Butterflies
Candy Flower Bouquets and Butterflies
Candy Flower Bouquets and Butterflies
ORGANIC CANDY BUTTERFLIES
(makes one butterfly)

Supplies
Clothes pin
Spring colored marker
Spring colored pipe cleaner
2 googly eyes
Hot glue gun
Directions
1. Color clothespin a vibrant springtime color of your choice. 
2. Cinch ends of each package of YumEarth Organic Giggles OR YumEarth Gummy Bears on one side to form “wings.” Overlap cinched sides and twist a pipe cleaner around to hold them together. (Leave pipe cleaner open at the top). 
3. Slide clothespin onto the center of the candy package, where it is cinched. 
4. Shape tops of pipe cleaners into the shape of antennae. 
5. Glue googly eyes onto the top of the clothespin.
6. Hold onto a few extra YumEarth packs to enjoy right now! They all taste so good.
Candy Flower Bouquets and Butterflies
Candy Butterfly Craft
Candy Flower Bouquets and Butterflies
These spring inspired crafts are pretty adorable, but it really is the delicious YumEarth organic and allergy friendly candy that makes them special. You’ve heard me gush about them before and all of our faves (YumEarth Organic Chewys from YumEarthYumEarth Organic Lollipops, YumEarth Organic Giggles, YumEarth Gummy Bears, and YumEarth Organic Chocolate Roll’n Stones please!), but I really stand behind my love for them. They’re all incredibly tasty, and they make some seriously cute colorful crafts, but I also feel good about giving them to my family. In addition to being organic, non-gmo, gluten free, and vegan, they also contain no high fructose corn syrup or artificial dyes and are allergy friendly (free from peanuts, gluten, tree nuts, milk, eggs, fish, shellfish and soy). The best!
Candy Flower Bouquets and Butterflies
Fellow spring lovers, I hope you enjoy making these delicious crafts as much as we do. Visit YumEarth’s store locator to find out where to grab the YumEarth organic candy you’ll need for these projects, and shop online and use code SWEETS15 for 15% off your order. You can find all of the non-candy supplies at your local craft store. Happy spring!
ALSO FIND US HERE: INSTAGRAM // FACEBOOK // TWITTER // PINTEREST


Bubby and Bean ::: Living Creatively

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , , , | Leave a comment

Tiramisu Ice Cream Floats

Tiramisu Ice Cream Floats

I know the first day of spring was officially only a few days ago, but I’m already daydreaming of summer. One of my life long favorite summer treats is ice cream floats. Growing up, we made them with rootbeer and cola, but these days, I like to experiment. A couple of summers ago we decided to try to make a tiramisu version, and if it’s not heaven in a glass, I don’t know what it is y’all. So, so good.

 
Tiramisu Ice Cream Floats

Tiramisu Ice Cream Float
makes 1 serving

2 scoops Tiramisu ice cream
1/2 cup coffee, chilled
1-1/2 cup cream soda, chilled
whipped cream
cookie or wafer for garnish

Place Tiramisu ice cream in a glass. Pour coffee and cream soda over ice cream. Top with whipped cream and garnish with a cookie or wafer. (You can also make a caffeine-free version without coffee and with a cake ice cream for the littles ones, which technically isn’t tiramisu at all, but it’s still freaking delicious.)

Tiramisu Ice Cream Floats

Anybody else ready for ice cream float season?

ALSO FIND US HERE: INSTAGRAM // FACEBOOK // TWITTER // PINTEREST 


Bubby and Bean ::: Living Creatively

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , | Leave a comment

8 Ways to Beat the Afternoon Slump

8 Ways to Beat the Afternoon Slump
This post is in partnership with Simple Mills, but all opinions are my own.
I am not a morning person (at all), but once I get up and get going, I am at my most energetic, productive level of the day. Mornings are when I usually work out and also when I get the bulk of my daily work done. Then comes afternoon, and guys, the crash is real. Usually around 3 PM, I am feeling all sorts of blah. 
One of the things I’ve been working on in 2021 is finding ways to beat this afternoon slump – both mentally and physically. After years of slamming afternoon coffees to stay alert followed by difficulty falling asleep, I set out to find better ways of picking myself up. And I am happy to say that several things have really made a difference. Today, I’m going to share them with you!
1. Stretch
When my daughter was doing e-learning, her teacher would have the students get up several times a day to stretch. She called it “taking a brain break.” I noticed that those little breaks of stretching and movement made a big difference in my daughter’s motivation. And it’s worked for me too!
Eating Snacks to Beat the Afternoon Slump
Simple Mills Almond Flour Crackers
2. Eat a snack
That lag in between lunch and dinner wreaks havoc on my energy level and mental focus. I find that if I have a quick nutrient-dense snack like Simple Mills Almond Flour Crackers (alone or with some cheese and fruit), or a Simple Mills Almond Flour Soft Baked Bar, I feel like I can easily power through the end of the workday. You guys have heard me gush about my love for Simple Mills snacks before, but they’ve become even more a part of my daily routine in the past couple of months. Simple Mills Almond Flour Crackers (Fine Ground Sea Salt is my favorite) and Simple Mills Almond Flour Soft Baked Bar (the Dark Chocolate Almond variety is everything!) are both delicious, and also contain only whole food ingredients, with nothing artificial. I’m a big fan of the minimal ingredients too. They are truly the perfect snack for beating the afternoon slump. Grab some at Walmart, in-store, or via online pickup or delivery, and make sure to take advantage of this great Ibotta offer!  
 
Breathing Exercises for Mid Day Slump
3. Breathe
My 5 year old’s son answer to everything is “just breath!” And he’s not wrong. Setting down my computer and doing some quick breathing exercises resets me, mentally and physically. Try sitting criss cross, closing your eyes, inhaling for 10 second, holding for 10 seconds, and exhaling for 20 seconds. 
4. Go outside
It’s still pretty cold here in Chicago, but even 5 minutes of outdoors times in the afternoon makes me feel rejuvenated. 
8 Ways to Beat the Afternoon Slump
Simple Mills Dark Chocolate Almond Bars
5. Choose grain-free, nutrient-dense foods
I’ll be honest with you guys: I love sugar, and I love grain-filled carbs. But they do not love me (or anyone) back. And when I choose foods that contain them, I feel the afternoon slump harder than ever. I mentioned in number 2 above that grabbing a quick snack when you feel that afternoon slump coming on is helpful, but make sure you’re choosing the right kind of snack. When you feel the urge to eat a cookie, grab a Simple Mills Almond Flour Soft Baked Bar instead; they’re naturally sweetened with honey and molasses, and are chock full of nuts, seeds, and fruit pieces for a satisfying blend of textures and flavors. If you’re craving potato chips, opt for Simple Mills Almond Flour Crackers, made with a wholesome blend of almond and seed flour.
The foods you eat genuinely affect the way you feel, and Simple Mills nutrient-dense, grain-free snacks help me feel like I’m at my best. (I said it above and I’ll say it again! Head to Walmart or use their online pickup or delivery service, and get yourself some Simple Mills today!)
6. Do jumping jacks
I’m serious. Try it! Any exercise burst will be helpful, but a few good old jumping jacks do the trick for me. 
Dancing to Beat the Afternoon Slump
7. Turn on music
A couple of months ago, I really noticed the music played during my live stream yoga classes and how it motivated me to work out harder. Then I read that music helps boost concentration. So I decided to see what happened if I listened to music when I started to feel the afternoon blahs. It helped! Now I turn on music for a few minutes every afternoon for a quick pick-me up. Sometimes (usually if my son is nearby), it turns into a mini dance party too. 
8 Ways to Beat the Afternoon Slump
8. Hug someone
Yes, I know this isn’t the period of time when you can hug just anyone. But if you work from home and start feeling that afternoon slump, go find a family member and give them a hug. Or facetime a friend or family member and give them a virtual hug. Loving human contact increases endorphins and just makes you feel good. I always feel more energized afterward. 
8 Ways to Beat the Afternoon Slump
I hope these tips help you with your afternoon slumps as much as they’ve been helping me! And don’t forget to grab yourself some of my favorite afternoon slump-beating snacks -Simple Mills Almond Flour Crackers and Simple Mills Almond Flour Soft Baked Bars - at your local Walmart, or via Walmart online pickup or delivery!  (And don’t forget to take advantage of the Ibotta offer!) 
ALSO FIND US HERE: INSTAGRAM // FACEBOOK // TWITTER // PINTEREST


Bubby and Bean ::: Living Creatively

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , | Leave a comment

Strawberry Mango Papaya Tofu Smoothies

Strawberry Papaya Mango Tofu Smoothie
We love making these easy, protein filled smoothies. They’re so good for breakfast, but made a great dessert as well. And they only take a few minutes to make.

Strawberry Mango Papaya Tofu Smoothie
Serves 2

INGREDIENTS
½ pkg. soft tofu (We like House Foods brand)

1 cup fresh or frozen strawberries
1 cup fresh papaya (peeled, seeded, and chopped)
1 cup frozen mango cubes
1/2 banana

Combine all ingredients in a blender and blend until smooth. So easy. So good. 

These are also delicious frozen into popsicles! 

ALSO FIND US HERE: INSTAGRAM // FACEBOOK // TWITTER // PINTEREST


Bubby and Bean ::: Living Creatively

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , , | Leave a comment

SEO vs. Ads, czyli najlepszy sposób na marketing w Sieci

Pandemia nadal trwa w najlepsze i raczej nie widać jej końca, dlatego też wielu przedsiębiorców szuka opcji, które pozwolą im na dalsze działanie, mimo ewentualnej kwarantanny. Wielu z pewnością zdecyduje się na zainwestowanie w reklamę w Google Ads, czy też na Facebooku. Z kolei inni wolą działać wielotorowo i decydują się na skorzystanie z SEO. Która z opcji będzie rzeczywiście najlepsza i pozwoli na otrzymanie realnych korzyści?

Czy reklamy w Google i social mediach to dobry pomysł?

Pojawienie się w top 10 wyszukiwań to swojego rodzaju proces, a niektórzy potrzebują być widoczni na już. Pomaga w tym Google, które proponuje reklamy, dzięki którym na górze lub na dole pierwszej strony wyszukiwań pojawiają się wyróżnione witryny. Jest to dobry sposób, szczególnie dla firm, które chcą się wyróżnić na tle większych firm, a fraza posiada spore wyszukiwania. Oczywiście ma to kilka minusów. Pierwszym z nich jest sam fakt, że jest to reklama. Użytkownicy niezbyt często decydują się na kliknięcie w reklamę, omijając ją i przechodząc do wyników wyszukiwania. Kolejnym minusem jest to, że na komputerze można włączyć wtyczkę, która sprawia, że reklamy są blokowane, więc wiele osób najzwyczajniej w świecie nie będzie ich widziało, a co za tym idzie, nie wejdą na stronę. Nieco inaczej ma się reklama w social mediach, ponieważ tam dochodzą jeszcze obrazki. Przeglądając tablicę, łatwiej jest zwrócić uwagę na post, który posiada przyciągającą wzrok grafikę, dlatego sporo przedsiębiorców wybiera właśnie tego typu opcję. Tutaj też pojawia się minus, ponieważ wiele zależy od grupy docelowej. Za wyświetlanie reklam odpowiedzialne są algorytmy, więc nasza reklama będzie wyświetlać się tylko niektórym osobom. Kolejnym problemem jest fakt, że z Facebooka korzysta coraz mniej młodych osób, dlatego jeśli targetem jest młodzież, lepszą opcją reklamowania swoich usług będzie z pewnością Instagram.

Masz więcej wolnego czasu, który możesz zainwestować w rozwój firmy?

Jeśli odpowiedziałeś na to pytanie twierdząco, warto rozważyć pozycjonowanie. Jeśli posiadasz swoją stronę www, być może to najlepszy moment, żeby ją rozwinąć i nawiązać współpracę ze specjalistami SEO, którzy pomogą w poprawie jej pozycji. Już pisaliśmy o tym, co można samemu zrobić na swojej stronie (sprawdź ten wpis albo ten), jednak są działania, którymi muszą zająć się pozycjonerzy. Dlatego też warto jest poświęcić nieco czasu swojej stronie oraz pochylić się nad tym, jaka jest jej widoczność dla potencjalnych klientów. Co najczęściej wpisują w wyszukiwarkę ludzie, którzy mogą chcieć skorzystać z Twoich usług? Czy strona jest przystępna wizualnie? Czy klient znajdzie potrzebne informacje na stronie? Jak strona wygląda na urządzeniach mobilnych? Na te i więcej pytań trzeba sobie odpowiedzieć i pomyśleć nad optymalizacją domeny.

Należy pamiętać, że na efekty w SEO trzeba nieco poczekać, więc jeśli istnieje taka możliwość, warto jest podjąć działania w momencie, kiedy mamy nieco więcej wolnego czasu. Z pewnością trud włożony w poprawę pozycji się opłaci i będziesz obserwować wzrost widoczności swojej witryny. Jest to jeden z lepszych sposobów na generowanie stałego przychodu. Jednak jeśli już decydujemy się na działania w zakresie SEO, trzeba mieć na uwadze to, że nagła przerwa w pozycjonowaniu może niekorzystnie wpłynąć na już wypracowane wyniki. Podczas pandemii, szczególnie kiedy nie wiemy ile jeszcze potrwa dana sytuacja, wielu przedsiębiorców decyduje się na zrezygnowanie z SEO, w celu szukania oszczędności. Warto jednak pamiętać, że odbudowa straconej widoczności może okazać się znacznie bardziej problematyczna i kosztowna, niż jej utrzymanie. Dzieje się tak szczególnie w przypadku sinej konkurencji, więc trzeba się dwa razy zastanowić, czy nie lepiej będzie kontynuować działania związane z pozycjonowaniem i pomyśleć nad zmniejszeniem budżetu na nie, niż całkowita rezygnacja.

koronawirus seo

Wzrost sprzedaży internetowej

Sporo przedsiębiorców w obecnej sytuacji decyduje się na postawienie na sprzedaż swoich produktów i usług w Sieci. Jest to dobre posunięcie, szczególnie kiedy zaleca się pozostawanie w domach i ograniczenie wyjść do sklepów do całkowitego minimum. Dlatego stale powstają nowe sklepy internetowe. Jednak Internet rządzi się swoimi własnymi prawami. Nowa witryna szybko zniknie w gąszczu innych stron, więc warto zainteresować się pozycjonowaniem albo reklamami w Google lub mediach społecznościowych. Jedną z wygodniejszych opcji będzie zwrócenie się do agencji marketingowej, która nie tylko podpowie, na co warto zwrócić uwagę, ale zajmie się wypromowaniem Twojej strony w Sieci i zapewnieniem lepszej widoczności. Warto więc wykorzystać okazję i sprawić, żeby Twoi klienci Cię znaleźli i mogli skorzystać z Twojej oferty.

Artykuł SEO vs. Ads, czyli najlepszy sposób na marketing w Sieci pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , , | Leave a comment

Test SEO – linkowanie tylko z PBN i techniczna optymalizacja

Założenia testu:
Budżet : 1500 zł miesięcznie
Linkowana domena : wiek pół roku, podlinkowana z publicznych miejscówek
Linkowanie z PBN:

 • 100 PBN na wygasłych domenach (Expirkach)
 • 100 PBN na nowych domenach, podlinkowanych publicznymi miejscówkami

Optymalizacja:

 • analiza contentu w kategoriach przy pomocy specjalistycznego oprogramowania
 • wdrożenie zoptymalizowanego contentu oraz optymalizacja linkowania wewnętrznego

Cel testu : Sprawdzić jakie efekty daje techniczna optymalizacja i linkowanie tylko z PBN w dłuższej perspektywie i jak na widoczność tak pozycjonowanej domeny wpłyną update algorytmu.

Pracę rozpoczęliśmy we wrześniu 2020, a wykres wzrostu ilości fraz w top10 i top3 z Ahrefs wstawiamy z początku grudnia 2020.

Wykres wyświetleń i kliknięć z Google Search Console:

 

Kolejny artykuł przy okazji kolejnego update, który prawdopodobnie będzie w maju.

Artykuł Test SEO – linkowanie tylko z PBN i techniczna optymalizacja pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , , | Leave a comment

Test SEO – linkowanie tylko z PBN i techniczna optymalizacja część 2

Pierwsza część testu tutaj -> https://seomood.pl/test-seo-linkowanie-tylko-z-pbn-i-techniczna-optymalizacja/

Założenia dalszej części testu:
Budżet : 1500 zł miesięcznie (taki sam)
Linkowana domena : obecnie już prawie roczna domena
Linkowanie z PBN:

 • 50 PBN na wygasłych domenach (Expirkach)
 • 50 PBN na nowych domenach, podlinkowanych publicznymi miejscówkami, do wpisów zrobiony mocny podlink z publicznych miejscówek

Optymalizacja (było i jest aktualnie robione):

 • tworzenie nowych podstron pod kolejne frazy z tej branży

Cel testu : Sprawdzić jakie efekty daje techniczna optymalizacja i linkowanie tylko z PBN w dłuższej perspektywie i jak na widoczność tak pozycjonowanej domeny wpłyną update algorytmu.

Pracę rozpoczęliśmy we wrześniu 2020, a wykres wzrostu ilości fraz w top10 i top3 z Ahrefs wstawiamy z początku lutego 2021.

 

Frazy w top 1-3 i top 4-10 bardzo ładnie urosły od poprzedniego wpisu w grudniu.

Aktualny wykres wyświetleń i kliknięć z Google Search Console:

 

Teraz czekamy na update w maju 2021, po tej aktualizacji algorytmu Google opublikujemy część 3 tego testu.

Artykuł Test SEO – linkowanie tylko z PBN i techniczna optymalizacja część 2 pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , , , | Leave a comment

{ended} Win a Pet Parents® Pawtect™ Blanket!

This giveaway is sponsored by and fulfilled by Pet Parents®. We recently told you about the new Pet Parents® Pawtect Blankets–waterproof blankets specifically designed for pet households. These…[[ This is a summary only. Click the title for the full post, photos, videos, giveaways, and more! ]]


DogTipper

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , | Leave a comment

Internetowe rewolucje Google – poznaj podstawy marketingu za darmo

Wiele osób, które poruszają się na co dzień w Internecie, z pewnością chociaż raz trafiło na kurs Google o nazwie „Internetowe Rewolucje” lub słyszało o jego istnieniu. Niejeden pewnie zastanawiał się, czy rzeczywiście opłaca się poświęcać swój wolny czas na darmowe kursy internetowe, które mogą okazać się bezużyteczne. Czy kurs marketingu Google rzeczywiście jest w stanie poszerzyć wiedzę i umiejętności osób, które do niego podchodzą? Sprawdziliśmy wszystko, co warto wiedzieć na temat Google rewolucje, żeby móc podpowiedzieć, czy warto do nich podchodzić.

Rewolucje Internetowe od Google – co warto wiedzieć?

Jeżeli nie wiesz jeszcze, czym są Google internetowe rewolucje, może najpierw wytłumaczymy, co to dokładnie jest. Nie każdy wie, że Google kursy posiada różnorodne, jednak najbardziej znanym i najchętniej wybieranym będą właśnie Google rewolucje. Jest to w pełni darmowe szkolenie, dzięki któremu kursanci mogą zdobyć podstawowe informacje na temat marketingu internetowego, a także tego, jak zarządzać firmą w Internecie. Teoretycznie nie ma wskazanej grupy odbiorców, jednak są to absolutne podstawy, więc najwięcej skorzystają osoby początkujące, które nie mają jeszcze doświadczenia w działalności internetowej lub dopiero planują otworzyć swoją firmę i umieścić ją w Internecie. Kurs jest dostępny zarówno dla firm, jak i dla osób indywidualnych, więc tak naprawdę każdy może z niego skorzystać.

Aby móc skorzystać z kursu, należy przede wszystkim zalogować się na stronie z kursem Google internetowe rewolucje. Do wyboru masz 26 kursów, podzielonych na moduły. Przy każdym jest również podana liczba godzin, które może zająć ten kurs. Aby opanować podstawy marketingu internetowego oraz zdobyć certyfikat, należy ukończyć wszystkie kursy. Google pomyślało o wszystkim i udostępniło opcję Diagnostyki Potrzeb, dzięki której można stworzyć indywidualny plan szkoleniowy albo po prostu samemu przeglądać materiały, wybierając te, które po prostu nas zainteresują. Co ciekawe, darmowe kursy Google można ukończyć przy użyciu urządzeń mobilnych, więc możesz być wszędzie i bez problemu zdobyć certyfikat Google internetowe rewolucje.

Jak opanować podstawy marketingu internetowego?

Internetowe Rewolucje Google to kurs składający się z filmików instruktażowych (z transkrypcjami), te z kolei dzielą się na poszczególne lekcje. Na koniec każdej z nich należy rozwiązać zadania testowe, które będą ułatwieniem przy przyswajaniu informacji. Obejmujący marketing internetowy kurs, przypomina nieco podręcznik, ponieważ podzielony jest na 7 działów. Można znaleźć w nich zagadnienia z zakresu mediów społecznościowych (social media), reklamy i marketingu internetowego, globalnego rynku, a także sprzedaży internetowej. Google certyfikat obejmuje ukończenie wszystkich lekcji, dostępnych we wspomnianych działach.

Według Google kurs marketingu internetowego przez nich przygotowany, powinien zająć nie więcej niż 40 godzin, jednak trzeba mieć na uwadze to, że każdy posiada inne tempo pracy. Do tego niektóre z tematów mogą nie być całkowicie obce kurantom, więc takim przypadku zapewne pewne kwestie będzie można pominąć, co skróci czas jaki zajmie kurs marketingu online. Z racji dostępu do transkryptów, można również po prostu je przeczytać i tym samym zaoszczędzić kilka godzin. Według naszych obliczeń, jesteśmy pewni, że darmowy kurs Google internetowe rewolucje można ukończyć nawet w 12 godzin, ale oczywiście jest to opcja jedynie dla osób, które swoją przygodę z marketingiem już rozpoczęły i temat nie jest im całkowicie nieznany. Kursanci na poziomie początkującym mogą się wiele dowiedzieć z internetowych rewolucji, więc lepiej, żeby ten Google kurs dokładnie prześledzić i nie pomijać niektórych kwestii.

Testy na koniec lekcji nie są wymagające, jednak niektóre pytania potrafią być podchwytliwe, więc warto uważnie oglądać materiały. Pytania są konstruowane w taki sposób, aby pobudzić logiczne myślenie i często nawet przetestować nabytą wiedzę w praktyce. Dlatego też w internetowych rewolucjach można trafić zarówno na pytania zamknięte, wybór obrazka, czy też ułożenie w kolejności chronologicznej. Jeśli zaznaczysz błędną odpowiedź, możesz ją skorygować. Do testu można podchodzić nieograniczoną ilość razy, więc jeśli nie uda Ci się zaznaczyć właściwych odpowiedzi, przejrzyj jeszcze raz materiały, a następnie spróbuj ponownie.

Po zaliczeniu wszystkich modułów, można podejść do egzaminu, który podsumuje wiedzę zdobytą poprzez kurs marketingu internetowego Google. Pytania bywają podchwytliwe, więc warto się skupić podczas odpowiadania. Jeśli jednak Ci się nie powiedzie, do certyfikatu Google internetowe rewolucje można przystąpić wielokrotnie. Certyfikat jest akredytowany przez IAB i z pewnością będzie świetnie wyglądał w CV.

certyfikaty od google

Czy internetowe kursy to strata czasu?

Spotkaliśmy się z głosami, że jeśli chodzi o marketing kurs Google certyfikat, a także poświęcony czas, nie są gwarancją sukcesu. Owszem, aby osiągnąć sukces trzeba również działać. Jednak bezpłatne kursy Google są dobrym startem. Oczywiście sukces dzięki nim nie jest gwarantowany, ale jeśli myślisz o tym, żeby założyć swoją firmę lub być może już ją prowadzisz i chcesz zająć się jej zaistnieniem w Sieci i w mediach społecznościowych, rewolucje Google z pewnością się przydadzą i mogą pomóc w stawianiu pierwszych kroków. Po nich nie będziesz od razu wiedzieć jak przeprowadzić pozycjonowanie sklepu internetowego albo skuteczne pozycjonowanie stron, jednak z pewnością dowiesz się jak funkcjonuje reklama w Google Adwords oraz jak skutecznie przeprowadzić kampanie social media.

Spójrzmy teraz zarówno na zalety oraz wady, które posiadają Google Internetowe Rewolucje.

Do plusów zaliczyć można:

 • bezpłatność kursu. Darmowe kursy Google dostępne są dla każdego, więc certyfikat można zdobyć bez problemu. Dostępne są również wielokrotne podejścia.
 • każdy może zrobić kurs w swoim tempie. Dostępny jest też plan działania, który można dostosować indywidualnie.
 • kursy internetowych rewolucji to dobre źródło informacji i mnogość zagadnień. Jeśli chodzi o tego typu szkolenie marketing internetowy, każdy znajdzie coś dla siebie.
 • możliwość powrotu do materiałów podczas testów (oprócz testu końcowego).
 • kurs świetnie wygląda w CV, szczególnie u młodych osób, które wkraczają na rynek pracy.
 • materiały są dokładnie opracowane, a użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy filmikami oraz transkrypcją.

Z kolei wady internetowych rewolucji to:

 • monotonnie prezentowane treści. Po jakimś czasie użytkownik jest znudzony, a obiecana „internetowa rewolucja” wydaje się coraz mniej ciekawa. Dlatego kurs najlepiej będzie rozłożyć na kilka dni.
 • kurs jest raczej dla początkujących. Jeśli już posiadasz swoją firmę i chcesz ją rozwinąć w mediach społecznościowych, większość z materiałów może wydać Ci się nieprzydatna, ponieważ poszukujesz konkretnych informacji.

Podsumowanie

Jeśli chodzi o Google Internetowe Rewolucje opinie bywają różne. Jedni twierdzą, że to po prostu strata czasu, inni uważają taki kurs marketingu internetowego za świetną opcję, która pozwoli im rozwinąć się w Sieci. My natomiast sądzimy, że z pewnością warto spróbować. Google marketing traktuje w sposób poważny, materiały są merytoryczne, dobrze opracowane, a certyfikat został zatwierdzony przez Interactive Advertising Bureau, więc na pewno jest to kurs warty uwagi, szczególnie dla osób, które są początkujące w sferze internetowego marketingu.

Zobacz, co może Cię zainteresować na naszej stronie: cennik pozycjonowania, SEO copywriting, pozycjonowanie program partnerski, darmowy SEO audyt albo projektowanie stron internetowych i pozycjonowanie za efekt.

Artykuł Internetowe rewolucje Google – poznaj podstawy marketingu za darmo pochodzi z serwisu SEOMOOD agencja marketingowa.

SEOMOOD agencja marketingowa

Posted in Pet Care And Pest Control Articles | Tagged , , , , , , | Leave a comment